Egzaminatorzy WORD protestują. Pojawiły się problemy ze zdaniem prawa jazdy

2022-07-05 8:31
Protest egzaminatorów WORD. Egzaminy na prawo jazdy odwołane!
Autor: pixabay.com Protest egzaminatorów WORD 04.07.2022. Egzaminy na prawo jazdy odwołane!

W poniedziałek (5 lipca) rozpoczęła się akcja protestacyjna egzaminatorów WORD domagających się podwyżek oraz zmiany systemu egzaminowania. w wielu miejscach nie odbyły się egzaminy na prawo jazdy, ponieważ egzaminatorzy nie stawili się do pracy. Szczegóły poniżej w tekście.

W kilku miastach w Polsce rozpoczęła się akcja protestacyjna egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Z tego powodu egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane. Egzaminatorzy domagają się podwyżek oraz zmiany systemu egzaminowania.

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu dzisiejszym większość egzaminatorów PORD w Gdańsku zgłosiła nieobecność w pracy w związku z tym, nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wszystkich zaplanowanych egzaminów

- czytamy w oficjalnym komunikacie z Trójmiasta. Podobny komunikat zamieścił w mediach społecznościowych Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Poniedziałkowa akcja to jednak dopiero początek. We wtorek to protestu dołączyć mają kolejne ośrodki.

Egzaminatorzy WORD domagają się podwyżek, zmian dotyczących swojej pracy oraz zasad egzaminowania. Jak twierdzą, podwyżek nie było nawet od 14 lat. Chcą też pełnej niezależności jeżeli chodzi o wynik egzaminu. Szczegółowe postulaty egzaminatorów opublikowało RadioZET.pl:

  • uzyskanie przez egzaminatorów pełnej niezależności i obiektywności decyzyjnej w zakresie wyniku egzaminu;
  • konieczność zmiany systemu egzaminowania w zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
  • zmiana systemu i poziomu wynagradzania osób realizujących zadania w zakresie zawodu egzaminatora;
  • konieczność zmiany systemu koordynacji i komunikacji w ramach wymiany informacji, oceny sytuacji i procedowania zmian w procesie legislacyjnym pomiędzy środowiskiem egzaminatorów a Ministerstwem Infrastruktury.