Ile cukru kupili Polacy w lipcu? Dane są zaskakujące

2022-08-19 9:49
Tymi produktami zastąpisz cukier
Autor: pixabay.com

Cukier pobił rekordy sprzedaży! Aż o 83 proc. wzrosła sprzedaż tego produktu w lipcu - informuje Centrum Monitorowania Rynku. Liczby mówią same za siebie. Przedstawiamy je poniżej.

Według Centrum Monitorowania Rynku (CMR) w lipcu 2022 r. ilość sprzedanego cukru w sklepach małoformatowych osiągnął rekordowy poziom 13,3 mln kg.

Znacznie większy popyt na cukier to efekt doniesień o brakach dostępności i limitach na ten produkt w dyskontach, a także obaw o dalsze podwyżki. Najmocniej wzrosła sprzedaż zwykłego cukru białego (który odpowiada za 95 proc. wolumenu sprzedaży cukru w tym kanale sprzedaży), ale gorączka cukrowa objęła też cukier trzcinowy, a także cukier puder

- przekazała PAP Magdalena Wilgatek z CMR.

- Tegoroczny lipiec był jednak wyjątkowy – ilość sprzedanego cukru była o 83 proc. wyższa niż rok wcześniej i ponad dwa razy wyższa niż w czerwcu 2022 r. - zauważyła.

Dodała, że na co ósmym paragonie pojawiało się 10 lub więcej kilogramów cukru. Przybyło też klientów, którzy przychodzili do sklepu tylko po cukier. Według CMR w szczycie paniki cukrowej co czwarta osoba kupująca cukier nie sięgała po żadne inne produkty.