Joanna Mucha w Sednie Sprawy: "Następuje erozja moralna PiS"

2022-02-02 10:31
Joanna Mucha w Sednie Sprawy: Następuje erozja moralna PiS
Autor: youtube.com

Zdaniem posłanki Polski 2050 coraz więcej polityków partii rządzącej myśli o odejściu z obozu władzy. Czy opozycja wykorzysta chwilę słabości Zjednoczonej Prawicy, jakie sojusze planuje Polska 2050?

Gościem Sedna Sprawy w środę (2 lutego) była Joanna Mucha, posłanka Polski 2050. Na samym początku skomentowała ona głosowanie, które miało miejsce dzień wcześniej. Sejm zdecydował o odrzuceniu lex Kaczyński, poprzedzając głosowanie burzliwą debatą. W sieci momentalnie zaroiło się od komentarzy przedstawicieli opozycji, którzy mówią o "spektakularnej porażce PiS". Posłanka odniosła się do tej sprawy:

Jarosław Kaczyński wymyślił tak złą ustawę, żeby opozycja nie mogła jej poprzeć. I to było ewidentne, że ta ustawa była uszyta wyłącznie po to, żeby powiedzieć, że opozycja nie współpracuje 

Gość Sedna Sprawy dodał, że dla opozycji to sytuacja, której należy się przyglądać. "Następuje erozja moralna PiS-u. Jeśli jest tak, że są w stanie poświęcić życie ludzkie, żeby utrzymywać swoje procenty poparcia to jest to moralne dno. Rozumie to coraz większa grupa ludzi w PiS. Nie chcą się pod tym podpisywać i są na moralnej granicy by zrezygnować z uczestnictwa w tej formacji"

Zapytana o dalsze sojusze opozycji Joanna Mucha przytoczyła kwestię dwóch wariantów - włoski i czeski. 

Jakie sojusze planuje Polska 2050? Posłuchajcie dzisiejszego Sedna Sprawy.