Sławomir Nitras w Sednie Sprawy: Nie będzie zjednoczonej opozycji? "To godowe zachowania"

2022-01-31 11:01
Sławomir Nitras w Sednie Sprawy: Nie będzie zjednoczonej opozycji? To godowe zachowania
Autor: youtube.com

Może to są trochę godowe zachowania, mówi Sławomir Nitras. Poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o słowa Donalda Tuska, który na sobotnim kongresie partii poinformował, ze nie będzie wspólnych list opozycji, twierdzi, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Więcej w poniższym artykule.

Poniedziałkowym (31 stycznia) gościem Sedna Sprawy był Sławomir Nitras, poseł Platformy Obywatelskiej. Na samym początku pytany był o "kluczową propozycję" z sobotniego kongresu PO. 

To zależy w jakim obszarze. Jeżeli chodzi o pandemie to wydaje mi się ,że najistotniejsze jest powierzenie tych spraw profesjonalistom. Tutaj Polacy świadomi wyzwań związanych z pandemią usłyszeli to, co chcieli usłyszeć. Będziemy słuchać rekomendacji naukowców, a nie szarlatanów

- podkreślał poseł. 

Pytany o słowa Donalda Tuska, który na sobotnim kongresie partii poinformował, ze nie będzie wspólnych list opozycji, twierdzi, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Mamy jeszcze trochę czasu. Suma dobrych sygnałów, którzy przekażemy partnerom czy opinii publicznej może ten proces przyśpieszyć. Taka dyskusja prowadzona za pośrednictwem mediów, to godowe zachowania. Musimy w tej sprawie zachować daleko idący spokój wyrozumiałość. 

Gość Radia Plus dodaje jednak, że nie dla wszystkich partii opozycyjnych starczy miejsca pod wspólnym parasolem. Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy.