Paweł Kukiz w Sednie Sprawy: "Nie będę głosował za ustawami szczepionkowymi"

2022-01-28 10:16
Paweł Kukiz w Sednie Sprawy: Nie będę głosował za ustawami szczepionkowymi
Autor: youtube.com

Lider Kukiz'15 pytany o nowy projekt PiS dotyczący testowania i odszkodowań za zakażenie, podkreśla, że w tej sprawie partia rządząca nie może liczyć na jego poparcie. Kiedy wniosek w sprawie powołania sejmowej komisji śledczej, dlaczego P.Kukiz planuje przystąpić do klubu PSL? Więcej w naszym artykule.

Gościem piątkowego Sedna Sprawy był polityk, który od pewnego czasu jest na ustach wielu Polaków. Pytany był nie tylko o nową ustawę covidową, którą wczoraj wieczorem przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość, ale od niej rozpoczęła się dyskusja. Zastąpiła ona tzw. lex Hoc, czyli ustawę o weryfikacji szczepień pracowników przez pracodawców.

Projekt przewiduje m.in. że pracownik, który się zakazi i który podejrzewa, że zakaził się w zakładzie pracy lub innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy, będzie mógł złożyć pracodawcy wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie świadczenia odszkodowawczego od pracownika, który nie poddał się testowi. Co na to Paweł Kukiz

Mówiłem to już od dawna, że nie będę głosował za tymi ustawami szczepionkowymi. To nie tylko w Polsce są działania po omacku, widać wielki chaos. 

Paweł Kukiz tłumaczy, że po wprowadzeniu przepisów RODO pracodawca nie może zbadać trzeźwości pracownika, a jednocześnie chce się dać możliwość sprawdzenia czy pracownik jest zaszczepiony czy nie. "Nawet jeśli to wysyłanie na testy to w dalszym ciągu jest to kwestia sprawdzania" - dodawał na antenie. 

Gość Sedna Sprawy krytycznie wypowiadał się też na temat zapisów projektu PiS dotyczących odszkodowań za zakażenie się w miejscu pracy koronawirusem. - "Nawet szkoda czasu na dyskusję, ja nie zagłosuję za taką ustawą" - podsumował krótko Kukiz. 

Polityk wypowiedział się też na temat aktualnych wydarzeń związanych z finansami w naszym kraju. Komentował Polski Ład. 

Kiedy wniosek w sprawie powołania sejmowej komisji śledczej, dlaczego Paweł Kukiz planuje przystąpić do klubu PSL? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy!