Ogromny wzrost cen w aptekach. Leki będą droższe! Od kiedy?

2022-01-28 7:57
lek, banknoty, pieniądze, farmacja, apteka, apteki
Autor: Andrzej Bęben

Jak widać - zwłaszcza po naszych portfelach, ceny w roku 2022 idą ostro w górę. Okazuje się, że to nie tylko prąd, gaz, paliwo ale także leki. Ich ceny mają wzrosnąć gwałtownie na przełomie kwietnia i maja.

Leki będą droższe. Wraz z początkiem 2022 roku poszły w górę ceny ponad 500 lekarstw. To może być duży koszt i znaczne utrudnienie dla wielu Polaków. Na tym jednak nie koniec. Okazuje się, że przed nami kolejna, gwałtowna podwyżka cen. 

Jak podaje "DGP", już w 2021 r. ceny leków pełnopłatnych zdrożały średnio o 7,1 proc., czyli podobnie jak w 2020 r., i za opakowanie trzeba było średnio zapłacić 31,21 zł.

W tym roku zmiany cen leków mogą być dużo bardziej odczuwalne dla konsumentów, zaś gwałtowny skok może mieć miejsce już na przełomie kwietnia i maja - informuje w czwartek (27 stycznia) "Dziennik Gazeta Prawna".

W praktyce może to oznaczać nawet dwucyfrowe podwyżki rok do roku, co oznaczałoby historyczny wynik pod tym względem. A to dlatego, że dojdzie do kumulacji wielu czynników mających wpływ na cenę produktów na aptecznej półce

- czytamy w "DGP".