Szkolenie na płycie poślizgowej obowiązkowe dla kierowców? Rząd szykuje zmiany

2022-05-18 14:13 Róża Perszon
Kierowca
Autor: pixabay.com Na rynek wjeżdża coraz mniej aut

Szkolenie na płycie poślizgowej to połączenie ekstremalnej jazdy z doskonaleniem umiejętności. Okazuje się, że ma być obowiązkowy dla kierowców, którzy stracą prawo jazdy za punkty karne.

Rząd pracuje nad kolejną nowelizacją prawa o ruchu drogowym. Zmiany obejmą nie tylko kierowców, rowerzystów, ale i wszystkich zdobywających prawo jazdy – zapowiada Marek Dworak Pełnomocnik ministra infrastruktury w rozmowie z Łukaszem Zboralskim z serwisu brd24.pl. 

Obecnie projekt zakłada, że na taki kurs będą wysyłani jedynie wszyscy kierowcy, którzy dopuszczą się wykroczenia na drodze i zostaną za nie ukarani punktami karnymi. Ma to być dla nich w pewnym stopniu kara za popełnione przewinienia, ale jednocześnie forma resocjalizacji. Dworak przyznał jednak, że prace nad projektem trwają, toczą się rozmowy w środowisku i szczegóły będą znane dopiero za jakiś czas. On sam jest zdania, że na szkolenie na płycie poślizgowej powinni być wysyłani kandydaci na kierowców w ramach kursu.

Płyta poślizgowa to specjalna przenośna nawierzchnia, która doskonale sprawdza się do pokazów oraz ćwiczenia bezpiecznej jazdy. Nawodniona mata tworzy nawierzchnię przypominającą śliską drogę. To pozwala kierowcom ćwiczyć manewry, które pozwolą im uniknąć utraty kontroli nad kierownicą.