Łukasz Schreiber w Sednie Sprawy: KPO to także wyższe opłaty i podatki dla kierowców

2022-06-02 10:54
Łukasz Schreiber w Sednie Sprawy: KPO to także wyższe opłaty i podatki dla kierowców
Autor: youtube.com

W ramach KPO Polska zobowiązała się do wprowadzenia wyższej opłaty rejestracyjnej dla samochodów spalinowych, a także nowego podatku, przyznaje Łukasz Schreiber. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów nie precyzuje z jakimi kosztami będą musieli się liczyć kierowcy. Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

W 2024 roku podwyższona opłata rejestracyjna za samochody spalinowe, w 2025 rok strefy wyłącznie dla pojazdów niskoemisyjnych w największych miastach i  2026 nowy podatek dla właścicieli samochodó spalinowcyh. Okazuje się, że do tego się zobowiązaliśmy w Krajowym Planie Odbudowy.

To prawda. Żadnego z tych rozwiązań nie jestem entuzjastą tak jak szeregu innych, na które godzimy się w związku z pomysłami Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej czy Parlamentu Europejskiego. Jeżeli spojrzymy na zyski i straty to bilans wychodzi dodatni 

- podkreślał gość Sedna Sprawy. 

Pytany o kwoty dla kierowców, Łukasz Schreiber nie podał szczegółów. Dodał także, że "To wszystko zostałoby wprowadzone, czy narzucone tak czy inaczej"

Jak tłumaczył szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, to jest jedna z negatywnych stron funkcjonowania w UE. "Ale jak spojrzymy na to co dzieje się na Wschodzie, to jest jasne, że mamy dwie drogi, albo droga z Europą i wolnym światem, przy wszystkich tego minusach, albo współpraca z Rosją" - podsumował. 

Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy.