Michał Dworczyk w Sednie Sprawy: Przez czas wojenny nie przejdziemy suchą stopą

2022-06-27 10:13
Michał Dworczyk w Sednie Sprawy: Przez czas wojenny nie przejdziemy suchą stopą
Autor: youtube.com

Przez czas wojenny nie przejdziemy suchą stopą, odczujemy to w swoich portfelach, mówi Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera dodaje, że skończył się czas kiedy było miło, lekko i przyjemnie, a w najbliższych miesiącach wszyscy odczujemy finansowe skutki agresywnych działań Rosji. Więcej w poniższym artykule.

Gość Sedna Sprawy na samy początku odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego. "Nawet dzisiaj w stosunku do inflacji wzrost płac jest wyższy niż inflacja. Wiem, że to trudne do uwierzenia, ale tak jest, a niedługo przyjdą dane OECD, czyli 36. najbogatszych państw świata, Polska należy do tej organizacji, no i okaże się, że pod pewnym względem jesteśmy jedynym krajem"

Bez wątpienia nie tylko Polska, ale cała Europa i świat zmaga się z konsekwencjami wojny. Jedną z tych konsekwencji są problemy gospodarcze, w tym inflacja i wzrost cen, rząd polski podejmuje szereg kroków, żeby łagodzić te skutki 

- komentował Michał Dworczyk

Jak dodał, Polacy będą odczuwać skutki wojny, którą wywołał Putin. "Będziemy, to nie jest tak, że przejdziemy suchą stopą przez ten czas wojenny, będziemy to odczuwać w naszych portfelach, skończył się czas, gdy było miło, lekko i przyjemnie, mówię nie tylko o Polsce, ale o świecie" - mówił na antenie Radia Plus. 

Jak dodał, jedyną drogą, by zmienić tę sytuacje - poza działaniami gospodarczymi - jest jak najszybsze doprowadzenie do zakończenia tej wojny.

"Mamy się szykować na to, że najbliższe miesiące na pewno będą stanowiły wyzwanie dla wszystkich, nie tylko dla rządu, ale dla wszystkich obywateli"

Dworczyk pytany o aktualną wartość pomocy wojskowej jakiej Polska udzieliła Ukrainie podkreślił, że "ta kwota sukcesywnie rośnie". Zaznaczył, że wartość pomocy wojskowej jakiej Polska udzieliła Ukrainie to ponad 1,8 mld euro.

Czy przy granicy z Ukrainą powstaną silosy na ukraińskie zboże, ile broni przekazujemy sojusznikowi, czy uchodźcy masowo będą wracać do domów, co z przesmykiem suwalskim? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.