Michał Woś w Sednie Sprawy: Prezydencki projekt? "Wywieszenie białej flagi"

2022-02-04 10:06
Michał Woś w Sednie Sprawy: Prezydencki projekt? Wywieszenie białej flagi
Autor: youtube.com

Prezydencki projekt likwidacji Izby Dyscyplinarnej? Ma potencjał żeby wywołać jeszcze większy chaos, mówi Michał Woś. Zdaniem wiceministra sprawiedliwości propozycja Andrzeja Dudy może być odebrana jako wywieszenie białej flagi w stosunku do Unii Europejskiej. Więcej w tym artykule.

W czwartek 3 lutego 2022 prezydent Andrzej Duda wystąpił w Pałacu Prezydenckim i podał, że składa do Sejmu projekt zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym, w którym m.in. proponuje likwidację Izby Dyscyplinarnej.

Piątkowy (4 lutego) gość Sedna Sprawy - Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości i wiceprezes Solidarnej Polski był pytany o poparcie tego projektu. 

Nas przede wszystkim nie zaskoczyło, że prezydent taką ustawę przedłożył. Co do tej sprawy, nie ma oficjalnego stanowiska Ministerstwa Sprawiedliwości, są jedynie samych ministrów

Na pierwszy rzut oka, projekt ma potencjał żeby wywołać jeszcze większy chaos. 

"Nie może być tak, że prowadzimy politykę białej flagi wobec Unii Europejskiej. Izba Dyscyplinarna jest tylko pretekstem, celem jest po części KRS, a realnym celem jest suwerenność Polski, próba budowy europejskiego państwa federalnego"

Gość Sedna Sprawy podkreślił także, że Solidarna Polska przygotuje projekt ustawy pozwalający na potrącenie unijnej składki „Bezprawne działania Unii muszą się spotkać z jednoznaczną odpowiedzią. Są potrzebne konkretne mechanizmy żeby dokonywać potrąceń w pełni legalnie. Jeżeli ktoś nielegalnie zajmuje nam środki, to nie widzę przestrzeni ku temu, żebyśmy my jakieś środki mieli tam wpłacać"