Paweł Szefernaker w Sednie Sprawy: Donald Tusk bardzo często mówi rzeczy będące rosyjską propagandą

2022-06-30 11:34
Paweł Szefernaker w Sednie Sprawy: Donald Tusk bardzo często mówi rzeczy będące rosyjską propagandą
Autor: youtube.com

Donald Tusk bardzo często mówi rzeczy będące rosyjską propagandą, twierdzi Paweł Szefernaker. Wiceszef MSWiA dodaje, że obawia się likwidacji zapory na granicy kiedy do władzy dojdzie PO. Więcej w dzisiejszym wywiadzie.

Rząd nie przedłużył 120 dni świadczenia na zakwaterowanie i wyżywienie poza pewnymi wyjątkami. Spodziewają się Państwo pasowych powrotów - padło pytanie od prowadzącego Jacka Prusinowskiego. 

Przede wszystkim nikt nie postulował, żeby przedłużać te dni, które są w ustawie. Jesteśmy przekonani do tego, że te osoby, które chcą tu zostać,  mogą się już usamodzielnić. Jesteśmy w trakcie sezonu, jest więcej miejsc na rynku pracy 

- tłumaczył pełnomocnik rządu ds. uchodźców. 

Jak dodał, od maja jest więcej powrotów na Ukrainę niż wjazdu do Polski. 

Donald Tusk podsumował działania Polski na szczycie NATO. Przyznał, że działania władz polskich na szczycie NATO są "mało ambitne". Wyraził też nadzieję, że prezydent Andrzej Duda wykorzysta szczyt do "wywarcia poważnej presji, żeby Polska stała się podmiotem, a nie asystentem" w tych rozmowach. Gość Sedna Sprawy został poproszony o komentarz. 

Donald Tusk mówi często rzeczy, które są także rosyjską propagandą. Mówi słowami, które nie są w polskim interesie. Są w interesie Unii Europejskiej, innych krajów Zachodniej Europy, czy nawet rosyjskiej propagandy 

Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy.