Ruszyła nowa fala koronawirusa? Czy wrócą obostrzenia?

2022-06-30 11:15
koronawirus, pandemia, epidemia, covid
Autor: pixabay.com

Wszystko wskazuje na to, że koronawirus powróci do nas jesienią, a już teraz widać, że liczba zakażeń wzrasta. Czy mamy się spodziewać dużej liczby hospitalizacji i czy powrócą obostrzenia? Więcej w poniższym artykule.

We Włoszech ostatniej doby odnotowano ponad 90 tysięcy nowych przypadków Covid-19. Jak zapowiadają eksperci, to prawdopodobnie początek kolejnej fali kororonwirusa wywołanej wariantem Omikron.

 Żadnych wakacji od koronawirusa nie mamy. Cały czas epidemia jest z nami, przypadki występują. W ostatnim czasie jest ich góra 300 dziennie, ale widzimy w Europie tendencję do zwiększania liczby zakażeń

– powiedział na antenie RMF FM szef resortu zdrowia.

- Nie planujemy powrotu do izolacji, kwarantanny i obostrzeń - zapowiada w rozmowie z nami rzecznik rządu Piotr Muller pytany o politykę państwa wobec kornawirusa. W kontekście spodziewanego wzrostu zakażeń po wakacjach twierdzi, że najbardziej prawdopodobne jest utrzymanie obecnie obowiązujących zasad.

Według raportu Ministerstwa Zdrowia opublikowanego w ubiegłą środę od 16 do 22 czerwca odnotowano 1 341 przypadków koronawirusa, z czego 153 to zakażenia powtórne. W tym tygodniu z powodu COVID-19 zmarło pięć osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami – 12 osób.