Przed nami upalny weekend! Termometry wskażą ponad 30 stopni Celsjusza

2022-06-17 13:24
Upał w Polsce! Termometry pokażą 30 stopni. Znamy daty
Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne Synoptycy zdradzają szczegóły pogody, zobaczcie sami, co nas czeka w najbliższych dniach!

Najbliższy weekend przywita nas potwornym upałem, który już teraz uprzykrza życie w Hiszpanii. W większości kraju termometry wskażą sporo ponad 30 stopni Celsjusza. To będą najcieplejsze dni od początku tego roku.

Jak do tej pory temperatury powyżej 30 stopni mogliśmy odczuć jedynie na Lubelszczyźnie. Poza tym, wielu z nas narzekało, że jak na czerwiec, pogoda powinna być nieco bardziej wakacyjna. W końcu się tego doczekamy! 

Piekielny upał poczujemy już w najbliższy weekend 18-19 czerwca 2022, gdy temperatura w wielu regionach osiągnie lub przekroczy 30 stopni, a miejscami może wzrosnąć nawet do 33-36, lokalnie 37 stopni C. To będą najcieplejsze dni w Polsce o początku tego roku

- czytamy na portalu dobrapogoda24.pl. 

Do Polski zmierza gorąca masa powietrza zwrotnikowego, nazywana też "bombą ciepła". Jak dodaje portal Planeta.pl, ten pogodowy ładunek wybuchowy eksploduje 18 czerwca na zachodzie naszego kraju, a dzień później swoim zasięgiem obejmie większość kraju.

W piątek synoptycy IMGW dodali, że zagrożenie nieść będzie nie tylko lejący się z nieba żar, ale także burze, które pojawią się w niedzielę na północy kraju.