Radosław Fogiel w Sednie Sprawy: Nikt w PiS nie kieruje się ludwikowską zasadą "państwo to ja"

2022-05-18 10:21
 Radosław Fogiel w Sednie Sprawy
Autor: youtube.com

Nikt w PiS nie kieruje się ludwikowską zasadą "państwo to ja", mówi Radosław Fogiel. Wicerzecznik partii rządzącej zaprzecza medialnym doniesieniom, że zmiana wewnętrznej struktury PiS ma związek z planowanymi zmianami w ordynacji wyborczej. Więcej w poniższym artykule.

We wtorek (17 maja) spotkali się liderzy formacji tworzących Zjednoczoną Prawicę. Jest kompromis sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym? 

To spotkanie było poświęcone wielu sprawom. Format był szerszy. Spotkanie liderów partii i środowisk tworzących koalicje parlamentarną Zjednoczonej Prawicy i wspierających, obecny był na przykład Paweł Kukiz

- komentował  Radosław Fogiel.

Jak podkreślał: "Jestem przekonany, że idziemy w dobrym kierunki. Jutro powinna odbyć się kolejna komisja sprawiedliwości" - dodał. 

Wicerzecznik partii rządzącej zaprzecza medialnym doniesieniom, że zmiana wewnętrznej struktury PiS ma związek z planowanymi zmianami w ordynacji wyborczej.

Zapewniam, że nikt z PiS nie kieruje się ludwikowską zasadą „państwo to ja” i naprawdę wewnętrzne sprawy i to jak wygląda wewnętrzna organizacja struktur regionalnych PiS, nijak się mają do tego, jak wygląda ordynacja wyborcza. Uprzedzając pytania, również nijak się to ma do tego, jak wygląda podział Polski na powiaty. To są sprawy wewnętrzne każdej partii

Jawność majątków polityków? 

Padło pytanie o to, czy PiS wróci do kwestii ujawniania majątków rodzin polityków. "Więcej jawności jest zawsze dobre. Teraz żadne prace się nie toczą, ale temat jest" - skomentował gość Sedna Sprawy.