Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert przed ulewnym deszczem i silnym wiatrem

2022-06-30 15:13
Przelotny deszcz i burze, a to nie wszystko! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 12.06.2022]
Autor: FelixMittermeier /pixabay.com Przelotny deszcz i burze, a to nie wszystko! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 12.06.2022]

Większość Polaków posiadających telefon komórkowy z całą pewnością zdążyło już się zapoznać z alertami RCB. Tym razem wiadomości dotyczą silnego wiatru i deszczu, który pojawi się dziś wieczorem i w nocy.

Alert RCB dotyczy województwa opolskiego oraz części województwa dolnośląskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Temperatura maksymalna w dzień osiągnie w czwartek od 32 st. C do 35 st. C. W piątek prognozowane są lokalnie upały sięgające 37 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 18 st. C do 21 st. C.

Alert RCB – co to za SMS?

Alert RCB – czyli Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, to system powiadamiania ludności o zagrożeniach za pomocą wiadomości SMS. Jest wykorzystywany tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, czyli wtedy, gdy występuje duże prawdopodobieństwo bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia na danym obszarze.