Upały nie odpuszczą! Będzie bardzo niebezpiecznie

2022-06-27 11:11
Upał
Autor: pixabay.com

Centralne Biuro Prognoz IMGW zapowiada, że w najbliższych dniach termometry pokażą nawet do 36 stopni Celsjusza. Upał będzie się utrzymywał w najbliższych dniach i mogą mu towarzyszyć gwałtowne burze.

Poniedziałek (27 czerwca) to kolejny słoneczny dzień, kiedy na naszych termometrach będziemy mogli zobaczyć naprawdę wysokie temperatury.

Temperatura od 28°C na południowym wschodzie do 34°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem przejściowo dość silny - prognozuje IMGW.

We wtorek w przeważającej części kraju na termometrach zobaczymy od 29 do 33 kresek. Chłodniej jedynie zrobi się na Pomorzu oraz na Dolnym Śląsku - od 22 od 27 st. C. Synoptycy IMGW już biją na alarm. Na środę i czwartek wydali już alerty trzeciego stopnia ostrzegające przed upałami. Obejmą one praktycznie całą Polskę! Jedynie na północy i na Dolnym Śląsku obowiązywać będą ostrzeżenie drugiego stopnia.

Pierwsze, intensywne burze mają pojawiać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Miejscami może spaść nawet 15 litrów deszcze na jeden metr kwadratowy. Podczas ulew porywy wiatru osiągną prędkość nawet 75 km/h.