Włodzimierz Czarzasty w Sednie Sprawy: Unia Europejska zachowuje się skandalicznie w sprawie pomocy uchodźcom

2022-06-07 12:01
Włodzimierz Czarzasty w Sednie Sprawy: Unia Europejska zachowuje się skandalicznie w sprawie pomocy uchodźcom
Autor: youtube.com

Unia Europejska zachowuje się skandalicznie w sprawie pomocy uchodźcom, uważa Włodzimierz Czarzasty. Współprzewodniczący Lewicy i wicemarszałek Sejmu twierdzi, że UE powinna przekazać Polsce 12 miliardów euro na pomoc obywatelom Ukrainy, którzy uciekli przed wojną, ale ciągle tego nie robi. Więcej w poniższym artykule.

75 tysięcy tanich mieszkań na wynajem – tyle dzięki staraniom Lewicy ma zostać sfinansowane z funduszy unijnych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Co teraz dzieje się z tym projektem? 

Wkład lewicy trochę był inny i nie był z w zmian za poparcie. Bez w ględy na to, głosowałaby za ratyfikacją umowy, która dawałaby Polsce 780 miliardów. Wprowadziliśmy cztery rzeczy, żadna partia poza lewicą tego nie zrobiła, choć miała możliwość. Mowa m.in o budowie 73 tysięcy mieszkań, te środki są w ramach KPO zapisane.

- komentował gość Sedna Sprawy. 

Pomoc UE dla Ukrainy

Współprzewodniczący Lewicy i wicemarszałek Sejmu twierdzi, że UE powinna przekazać Polsce 12 miliardów euro na pomoc obywatelom Ukrainy, którzy uciekli przed wojną, ale ciągle tego nie robi.

Czy Komisja Europejska politycznie traktuje kwestie praworządności, czy KPO pomoże w zbudowaniu tanich mieszkań na wynajem? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.