Zaplanowano już kilkadziesiąt protestów na stacjach paliw

2022-06-10 11:39
W sobotę blokada stacji Orlenu na Podkarpaciu. Na tych stacjach będą protesty
Autor: bielsko.tv/youtube

Kierowcy w całej Polsce zapowiadają na sobotę, 11 czerwca Ogólnopolską blokadę Orlenu. Protest ma się odbyć w ponad 100 miastach na terenie kraju. Na Facebooku powstała grupa „Blokujemy Orlen”, a nawet kalendarium przyszłych protestów.

Kierowcy z całej Polski organizują się w mediach społecznościowych, aby wziąć udział w kolejnym po Bielsku-Białej proteście przeciwko wysokim cenom paliw. Wydarzenie ma charakter ogólnokrajowy - czytamy na portalu e-patrol. 

Kierowcy zrzeszają się w grupki i planują akcje w swoim miastach i miejscowościach. Chcą – jak zapewniają – w sposób legalny blokować dostęp do stacji paliw. O jednej z nich możemy przeczytać w facebookowej grupie „Stoją Stargard”, gdzie kierowcy umówili się na tankowanie i kawę. Podobnych inicjatyw jest więcej. Powstała grupa i wydarzenie „Blokujemy Orlen”, a także kalendarium przyszłych akcji, których najwięcej zaplanowano na najbliższa sobotę. Do tej pory zgłoszono kilkadziesiąt lokalizacji!

Jak ma wyglądać protest na stacjach Orlen?

Jak podje pleszew.naszemiasto.pl, uczestnicy ustawią się przed wskazaną stacją benzynową i utworzą na niej sztuczną kolejkę do dystrybutorów. W ten sposób zablokują sprzedaż paliwa.

- W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję - apelują organizatorzy.

W sieci umieścili też poradnik dla uczestników blokad. Przypominają w nim, że każdy uczestnik powinien mieć ze sobą dokument tożsamości, wodę do picia, aparat i powerbank. Ich pojazdy powinny być natomiast wyposażone w obowiązkowe: trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, sprawne oświetlenie.

Najbliższa akcja ma się odbyć w sobotę, 11 czerwca, między godz. 16 a 18.