Damian Węglarz odchodzi z Chrobrego

2022-11-15 16:33 Mateusz Król
Damian Węglarz
Autor: Chrobry Głogów S.A. Damian Węglarz odchodzi z Chrobrego Głogów

Wypożyczony latem tego roku z Wisły Płock Damian Węglarz odejdzie z Chrobrego Głogów. Informację w tej sprawie przekazał Radiu Plus Głogów trener pomarańczowo-czarnych - Marek Gołębiewski.

Piłkarze Chrobrego Głogów rozpoczynają krótki urlop po udanej rundzie jesiennej sezonu 2022/2023. Ekipa prowadzona przez Marka Gołębiewskiego skończyła połowę sezonu na czwartej lokacie. W ostatniej kolejce pomarańczowo-czarni wyszarpali remis ze Stalą Rzeszów. Na stadionie przy Wita Stwosza goście prowadzili w pewnym momencie już 3:0, ale wola walki do samego końca pozwoliła Chrobremu na odrobienie strat. Gol wyrównujący wpadł w doliczonym czasie gry. Teraz sztab szkoleniowy oraz władze klubu mają czas na myślenie nad transferami. Wiadomo już, że z klubem pożegna się bramkarz Damian Węglarz, który latem tego roku został wypożyczony z Wisły Płock.

- Jestem po rozmowie z Damianem. Przekazałem mu, że od 1 stycznia będzie mógł wrócić do Wisły Płock i poszukać klubu. Wiem, że ma on jakąś propozycję z pierwszej ligi. Życzę mu jak najlepiej - przekazał w rozmowie z Radiem Plus Głogów trener Chrobrego Głogów, Marek Gołębiewski.

Węglarz zagrał w barwach głogowskiego klubu tylko dwa ligowe mecze, w których stracił pięć bramek. Rolę przewodnią w zespole na pozycji golkipera objął Karol Dybowski, który zagrał z szesnastu spotkaniach i cztery razy zachował czyste konto.

- W piłce tak już bywa, że jeden wykorzystuje szansę drugiego. Karol Dybowski miał udaną rundę i Damianowi trudno było wskoczyć. Dziękuję mu jednak za te pół roku i życzę mu powodzenia. Uważam, że to jest to dobry bramkarz i kiedy dostanie szansę w innym klubie, to ją wykorzysta - dodał Gołębiewski.

Urlop piłkarzy z Głogowa potrwa do 1 grudnia. Tego dnia mają wznowić treningi indywidualne. W okresie przygotowawczym do rundy jesiennej Chrobry zagra sześć meczów kontrolnych. Rywalami będą m.in. KKS Kalisz, Zagłębiem Lubin, Lechem Poznań II, Błękitnymi Stargard Szczeciński i rewelacja tegorocznej edycji Pucharu Polski - Lechia Zielona Góra.

Więcej informacji dotyczących Chrobrego Głogów i nie tylko usłyszycie na antenie Radia Plus Głogów w środę 16 listopada po godzinie 18:00. Gościem "Sportowego Głogowa Extra" będzie trener Marek Gołębiewski.

Damian Węglarz
Autor: Chrobry Głogów S.A. Damian Węglarz odchodzi z Chrobrego Głogów