Alarm do gorzowskich strażaków wpłynął w środę wieczorem, a dokładniej kilka minut po godzinie 20.00. Zgłoszenie dotyczyło silnego zadymienia na drugiej kondygnacji budynku przy ul. Walczaka.
Na miejsce natychmiast skierowano kilka zastępów straży pożarnej – mówi starszy kapitan Michał Mołodczak, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie. Na szczęście źródło pożaru udało się szybko zlokalizować, ale ogromnym wyzwaniem dla strażaków było przeprowadzenie bezpiecznej ewakuacji wszystkich mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.
Pensjonariusze, którzy wymagali specjalistycznej opieki trafili do placówki przy ul. Podmiejskiej Bocznej, a pozostali zostali przewiezieniu do ośrodków m.in. w Skwierzynie oraz Kamieniu Wielkim.
Akcja gaśnicza zakończyła się po północy. Na miejscu pracowało osiem jednostek państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych.
Listen to "Pożar w budynku DPS przy ul. Walczaka" on Spreaker.