20 wolontariuszy leci na misje! Otrzymali krzyże misyjne

2022-04-26 18:28
20 wolontariuszy leci na misje! Otrzymali krzyże misyjne
Autor: Facebook.com/Fundacja Salvatti.pl 20 wolontariuszy leci na misje! Otrzymali krzyże misyjne

Dwudziestu pallotyńskich wolontariuszy leci ​na misje! Zakończyli kurs formacyjny i otrzymali krzyże misyjne. Uroczystego posłania dokonał kardynał Philippe Ouedraogo z Burkina Faso. W jakich krajach będą pracować? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

20 pallotyńskich wolontariuszy udaje się ​na misje - zakończyli kurs formacyjny i otrzymali krzyże misyjne. Po ukończeniu półrocznego kursu wolontariusze w różnym wieku udadzą się do Boliwii, Rwandy, na Wybrzeże Kości Słoniowej, na Kubę i do Kazachstanu, a także do Ukrainy, gdzie pomoc jest teraz szczególnie potrzebna.

Czytaj także: Ma 118 lat. Francuska zakonnica najstarszą kobietą na świecie

- To, co cechuje nasz wolontariat, to jest to, że nie mamy żadnych ograniczeń wiekowych. Każdy, kto jest w miarę zdrowy i chętny do pracy, może na taki wolontariat po kursie formacyjnym wyjechać - mówi Monika Mostowska, wiceprezes pallotyńskiej fundacji misyjnej Salvatti.pl.

Każdy, kto czuje powołanie do pracy na misjach może wziąć udział w kursie formacyjnym i wyjechać na kilkumiesięczny wolontariat.

- Już w tej chwili w tej grupie wolontariuszy kilka osób jeździło z transportami do Lwowa, do Kijowa, do Żytomierza, więc mają pewne doświadczenie Ukrainy i jak najbardziej, przygotowują się też do wyjazdu do Ukrainy - dodaje Mostowska.

Trwają już zapisy na kolejny cykl spotkań formacyjnych - informacje na stronie fundacji salvatti.pl.

Sedno Sprawy - Janusz Kowalski