Kraków. Trwają przygotowania do Sylwestra z Ubogimi

2023-11-29 11:09
sylwester z ubogimi
Autor: Krzysztof Szymkiewicz

​Będą imienne zaproszenia, ciepłe posiłki i taneczna zabawa do białego rana. W Krakowie trwają przygotowania do „Sylwestra z ubogimi”. Wydarzenie w stolicy Małopolski odbędzie się już po raz szósty. Aby wszystko mogło się udać zgodnie z planem potrzebna jest pomoc blisko 80-ciu wolontariuszy.

Sposobów na zaangażowanie się jest wiele.

- Począwszy od wydawania posiłków, po towarzyszenie gościom przy stołach, tańczenie z nimi czy rozmawianie. Można się zapisać do sekcji kelnerskiej, kuchennej, towarzyskiej, logistycznej lub porządkowej. Niezależnie od tego prowadzimy zbiórkę pieniędzy, które przekażemy na wynajem sprzętów kuchennych, zakup jedzenie i paczek dla gości - mówi Krzysztof Szymkiewicz, koordynator Sylwestra z Ubogimi.

W wydarzeniu udział weźmie 250 osób ubogich i potrzebujących. Zabawa odbędzie się w Szkole św. Rity przy ul. Skałecznej 10.

- Sylwester rozpocznie się o godzinie 18:00 od wspólnego poloneza, później będą zabawy taneczne prowadzone przez wodzireja, ciepłe potrawy i przekąski. Równo o północy w klasztorze na Skałce odprawiona zostanie Msza Święta. Przed nią jedna z osób podzieli się także swoim świadectwem - dodaje Krzysztof Szymkiewicz.

Organizację sylwestra można wesprzeć także dostarczając gotowe potrawy i ciasta. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie https://krakow.sylwesterzubogimi.pl/.