Ukryte życie parafii 1 lipca 2022 r.

2022-07-01 6:03
Ukryte życie parafii 1 lipca 2022 r.
Autor: Centrum Służby Rodzinie Ukryte życie parafii 1 lipca 2022 r.

Ukryte życie parafii 1 lipca 2022 r.

Bieg nadziei

NadziejaRUN 2022 to nazwa biegu charytatywnego organizowanego w ramach obchodów 30-lecia Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi. Bieg w Lesie Łagiewnickim zaplanowano na sierpień. Za udział w biegu trzeba zapłacić 49 zł w przypadku dorosłych i 39 zł w przypadku dzieci. Inicjatywę mogą wesprzeć także osoby o słabszej kondycji. Organizatorzy przewidzieli spacer z kijkami, a nawet „bieg wirtualny”. Zapisy możliwe są przez formularz zamieszczony na stronie Centrum Służby Rodzinie. Z pomocy łódzkiego Domu Samotnej Matki skorzystało już kilkaset kobiet i dzieci. Główne uroczystości jubileuszu Domu Samotnej Matki zaplanowano na wrzesień.

Bezpieczne miasto

Problematyka bezpieczeństwa kobiet w mieście była tematem kolejnego spotkania "Kobiety kobietom" organizowanego przez łódzkie Stowarzyszenie Domus Orientalis - Dom Wschodni. Spotkanie w formie szkolenia prowadził Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Szkolenie objęło informacje o zapewniających bezpieczeństwo sposobach zachowania na ulicy czy w środkach komunikacji, ale także o podziale terytorialnym komisariatów czy zasadach pracy policjantów. Cykl spotkań w kawiarni stowarzyszenia, Fratelli tutti, przy ul. Piramowicza w Łodzi ma za zadanie pomoc kobietom z zagranicy, przede wszystkim z Ukrainy, Syrii czy Libanu.

40. różaniec

Po raz czterdziesty ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie Męski Publiczny Różaniec. W sobotę 2 lipca o godz. 10.00 uczestnicy spotykają się przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Armii Krajowej 19. O godz. 11.00 mężczyźni dotrą do kościoła św. Jacka i św. Doroty przy ul. Wojska Polskiego 35, gdzie wezmą udział we Mszy św.