Ukryte życie parafii 23 czerwca 2022 r.

2022-06-23 8:09
Ukryte życie parafii 23 czerwca 2022 r.
Autor: Fundacja Służby Rodzinie Nadzieja Ukryte życie parafii 23 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 23 czerwca 2022 r.

Nastolatki jesienią

Dopiero jesienią, a nie jak wcześniej planowano, wiosną, rozpocznie się seria wykładów dla rodziców nastolatków. Organizowane przez Fundację Służby Rodzinie "Nadzieja" przy ul. Broniewskiego 1a w Łodzi wydarzenie poświęcone jest problemom dojrzewania i dorastania. Ze względu na wybuch wojny na Ukrainie i przybycie do Polski rodzin uchodźców, część omawianych zagadnień poświęconych będzie relacjom nastolatków z ich ukraińskimi kolegami czy poradom dla rodziców, jak nauczyć nastolatków mądrze pomagać swoim kolegom z Ukrainy. Spotkania dla rodziców, zarówno w części wykładowej, jak i dyskusyjnej, prowadzić będzie pedagog i nauczyciel Joanna Streit-Wlaźlak.

Atmasfera w ŁDK-u

Żywiołowy ukraiński zespół Atmasfera wystąpi w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18. Koncert zaplanowano na czwartek, początek o godz. 19.00. Koncert ma charakter charytatywny i towarzyszy mu zbiórka na rzecz pomocy Ukrainie. Łódzki dom Kultury jest miejscem, w którym działa jeden z dwóch uruchomionych w Łodzi punktów recepcyjnych dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Dla rodzin

Mszę św. posłania dla rodzin diecezji łódzkiej odprawi w sobotę abp łódzki Grzegorz Ryś. Msza w katedrze w Łodzi rozpoczyna się o godz. 19.00. Eucharystia jest ostatnim elementem łódzkich wydarzeń związanych z X Spotkaniem Rodzin w łączności z papieżem Franciszkiem.