Koncerty muzyki filmowej w Filharmonii Lubelskiej

2021-11-22 18:41
koncertem muzyki filmowej
Autor: Filharmonia Lubelska Koncerty muzyki filmowej - plakat

„Titanic”, „Gwiezdne wojny”, James Horner, John Williams. Utwory i suity wybitnych twórców znajdą się w programie koncertu muzyki filmowej w Filharmonii Lubelskiej. Orkiestra FL przypomni melodie najbardziej kasowych filmów wszech czasów, których dźwięki do dzisiaj zachwycają pokolenia.

Muzyka w filmie ma za zadanie wzmocnić emocje, podkreślić wydarzenia, spotęgować nastrój.

Śmiało można stwierdzić, że gdyby nie ponadczasowa muzyka wiele filmów nie odniosłoby tak wielkiego sukcesu. To przecież ona buduje ten niesamowity klimat, pozwala nam lepiej wczuć się w nastrój tego co widzimy na ekranie lub po prostu wpada nam w ucho i przypomina się co jakiś czas.

W programie koncertu pojawią się ścieżki dźwiękowe do arcydzieł światowego kina. Któż bowiem nie zna takich filmów jak wyciskający łzy „Titanic”, „Gwiezdne wojny” czy „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Stworzona na ich potrzeby muzyka miała olbrzymi wpływ na współczesną popkulturę. O ich wielkość świadczą, chociażby miliony sprzedanych płyt ze ścieżką dźwiękową oraz ogrom nagród, które otrzymały (Oscary, Złote Globy czy Grammy). Warto zwrócić również uwagę kto napisał tak przepiękną muzyką, a są to istne ikony muzyki filmowej: James Horner (James Horner („Titanic”) oraz John Williams, „Harry Potter”)

Muzyka z filmów „Śmierć w Wenecji” oraz „Miłość Elwiry Madigan” to zgoła odmienna historia. Do stworzenia ich ścieżki dźwiękowej wykorzystano bowiem kompozycje takich twórców jak G. Mahler,  L. v. Beethoven, F. Lehár czy W.A. Mozart.

Koncerty muzyki filmowej odbędą się  10–11 grudnia.

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJWOJCIECH RODEK – dyrygentPAWEŁ SZTOMPKE – słowo o muzyce 

W programie muzyka z filmów:„Gwiezdne wojny”„Harry Potter i kamień filozoficzny”„Titanic” – arr. M. Mirowski„Śmierć w Wenecji”„Miłość Elwiry Madigan”

Szczegóły są na stronie: filharmonialubelska.pl