Lublin - Gaudium, Torka i książka fantasy: "Ty, Małe Wielkoludy i Cztery Piękne Siostry"

2023-04-17 13:30
Lublin - Gaudium, Torka i książka fantasy: Ty, Małe Wielkoludy i Cztery Piękne Siostry
Autor: zdjęcie organizatora

Sięga po formę fantasy, ale mówi o ludzkiej duchowości. Wydawnictwo Gaudium archidiecezji lubelskiej udostępniło kompletnie nową pozycję. To powieść "Ty, Małe Wielkoludy i Cztery Piękne Siostry". Jej autorką jest krakowska pisarka młodego pokolenia, Magdalena Torka.

Książka jest już do nabycia i stanowi kompletną nowość w ofercie Gaudium. Jak mówi pisarka - jej adresatem jest młodzież, ale pozycja może trafić do każdego.

- Jest to książka fantastyczna, ale dwuwymiarowa, ubrana w ciekawą opowieść, pełną przygód i zwrotów akcji. Zawiera przesłanie wartości, a jej puentą jest refleksja nad samym sobą - mówi autorka powieści fantasy, Magdalena Torka.

Publikacja opowiada o grupie przyjaciół, która wyrusza w nieznaną podróż w dorosłość. W książce jest dużo odniesień do chrześcijaństwa, np. pomnażania darów, czy rozwijania talentów, nie jest to jednak książka tylko dla wierzących. 

- Forma publikacji pozwala czytać ją także bez odniesień do religii, choć z pewnością każdy z tej pozycji wyciągnie pewne wnioski dotyczące życia. Nie jest to też książka abstrakcyjna, choć obfituje w abstrakcyjne pojęcia. Nawiązuje jednak do prawdziwych doświadczeń z życia człowieka i ma edukacyjny charakter. Uczy relacji z ludźmi i pokazuje ich wartość, ale też przyznawania się do błędów i rozwiązania takich sytuacji - mówi autorka.

W ofercie Gaudium książka fantasy, to kompletna nowość. Wydawnictwo archidiecezji lubelskiej wydało ją po kilkumiesięcznych ustaleniach.

- Był to duży orzech do zgryzienia, ale pomyślałam, dlaczego by nie spróbować czegoś, czego jeszcze nie było w naszym Wydawnictwie. Nie była to jednak decyzja jednej chwili. Trwało to kilka miesięcy, ponieważ taka decyzja zapada na kilku szczeblach. Jakże było moje wielkie szczęście, gdy usłyszałam: "Tak. Wydajemy" - mówi Marzena Kosmala, kierownik działu marketingu Wydawnictwa Gaudium.

Jak podkreśla - książka Magdaleny Torki prawdopodobnie zapoczątkuje kompletnie nowy dział książek wydawanych przez Gaudium.

- Bo jest to pozycja dla młodzieży i w młodzieżowym stylu, ale po którą z sentymentem sięga się także mając 40, 50, czy więcej lat - dodaje Marzena Kosmala.

Książka jest już do nabycia w księgarni internetowej Gaudium. Co jakiś czas Wydawnictwo oferuje na nią rabaty. Dodatkowo organizuje spotkania promujące książkę.