Lublin - gospodarcza podróż nauczycieli zabytkowym autobusem

2023-09-26 12:16
Lublin - gospodarcza podróż nauczycieli zabytkowym autobusem
Autor: Urząd Miasta Lublin

To nowa oferta, tym razem dla nauczycieli. Lublin zaprasza pracowników szkół ponadpodstawowych na edukacyjną akcję.

Miejska propozycja, to specjalny przejazd z cyklu "Poznaj Gospodarczy Lublin". Z oferty skorzystają nauczyciele lubelskich szkół ponadpodstawowych.

- To będzie podróż po gospodarczej mapie Lublina. Tym razem do udziału w akcji zapraszamy nauczycielki i nauczycieli lubelskich szkół. Na trasie przejazdu, uczestnicy będą mieć możliwość poznania historii lubelskich przedsiębiorstw oraz profilów firm prowadzących działalność gospodarczą w Lublinie - mówi Joanna Stryczewska z Urzędu Miasta Lublin.

Akcja ma edukacyjny wymiar. Może pomóc nauczycielom w pracy z uczniami. Chodzi przede wszystkim o drogę ich kształcenia zawodowego.

- Inicjatywa odbędzie się w najbliższy piątek w ramach podróży zabytkowym autobusem. Obejmie kilkanaście miejsc związanych z gospodarczym Lublinem. Przejazd wyrusza 29 września o godz. 11.00 z przystanku Tarasy Zamkowe 03 przy al. Tysiąclecia - zaznacza urzędniczka ratusza.

Miejska akcja proponuje nauczycielom podróż po gospodarczym mieście stąd na jej trasie znajdą się miejsca związane z obecnością lubelskich firm.

- Wycieczka prowadzi przez ulice: Mełgiewską, Metalurgiczną i obwodnicę miasta, a dalej przez al. Witosa, Plewińskiego i Spiessa. Droga powrotna prowadzi przez: Grygowej, Dekutowskiego, Drogę Męczenników Majdanka, Krańcową, Wrotkowską, Krochmalną, Stadionową, Lubelskiego Lipca '80, Zamojską, Lubartowską i al. Tysiąclecia. Cały przejazd zakończy się na przystanku Tarasy Zamkowe 03 - mówi Joanna Stryczewska.

Wycieczka odbędzie się w piątek, ale teraz jest czas na zgłoszenia. To warunek udziału w akcji, bo sama wycieczka jest bezpłatna.

- Rejestracja odbywa się przez Internet. Szczegóły co do zgłoszeń są dostępne na specjalnej stronie. Jej adres to: gospodarczy.lublin.eu - dodaje urzędniczka ratusza.

Urząd Miasta Lublin organizuje akcję w partnerstwie z lubelskim ZTM i MPK Lublin.