Lublin - konsultacje w sprawie planów dla Czechowa Północnego, Głuska i Abramowic
Nowe plany miejscowe Lublina czekają na społeczne opinie. Chodzi o tereny Abramowic i Głuska oraz obszar Czechowa Północnego.
Opracowania dla trzech lubelskich dzielnic uzyskały już wszystkie ustawowo wymagane opinie. Jak informuje ratusz - teraz są prezentowane mieszkańcom.
- Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na spotkania otwarte i wspólną dyskusję o proponowanych rozwiązaniach. O każdym z projektów, przez trzy tygodnie w trakcie jego wyłożenia do wglądu publicznego, można porozmawiać osobiście również z projektantami - mówi Joanna Stryczewska z lubelskiego ratusza.
Oba projekty przewidują zmiany, jakie zostały wprowadzone po wcześniejszych konsultacjach. Dotyczą charakteru zabudowy i kwestii komunikacyjnych.
- Obszar opracowania w rejonie Głusk-Abramowice obejmuje blisko 160 ha powierzchni. Uwagi składane do projektu planu w większości dotyczyły obsługi komunikacyjnej i przekształcenia działek rolnych na budowlane. Projekt dopuszcza realizację nowej, dwukondygnacyjnej zabudowy w postaci domów jednorodzinnych i usług, jednocześnie ustala kolorystykę budynków o niskim nasyceniu. Wprowadza również ograniczenia w umieszczaniu nośników reklamowych - wyjaśnia urzędniczka.
Obecnie trwa też prezentacja projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w dzielnicy Czechów Północny. Dotyczy 24 ha terenu.
- Chodzi o obszar pomiędzy ul. Choiny, przedłużeniem ul. Nasutowskiej a granicą miasta. Zaktualizowane zapisy planistyczne również w tej lokalizacji mają umożliwić właścicielom odrolnienie działek i w przyszłości przeznaczenie terenów rolnych na cele budowlane. Jednocześnie proponowana zmiana wskazuje tereny zabudowy jednorodzinnej i usługowej oraz tereny zieleni o charakterze publicznym - dodaje Stryczewska.
W przypadku Czechowa uwagi można składać do 12 maja, a w sprawie Abramowic i Głuska - do 24 maja. W tym przypadku wcześniej, bo 18 kwietnia, odbędzie się też otwarte spotkanie.
- Aktualnie projekty planów są dostępne w siedzibie Wydziału Planowania i na stronach BIP. Uwagi należy składać pisemnie. Można to zrobić pocztą tradycyjną, elektroniczną, przez ePUAP lub portal partycypacyjny - podkreśla Stryczewska.
Szczegóły obu projektów, zasady konsultacji i terminy spotkań są dostępne na stronie: lublin.eu.