Lublin - konsultacje w temacie współpracy Miasta z NGO’sami

2023-08-23 9:41

Lubelscy urzędnicy chcą wzmocnić relacje z NGO'sami. Właśnie przygotowują program współpracy na następny rok i czekają na opinie.

Lublin - konsultacje w temacie współpracy Miasta z NGO’sami

i

Autor: Urząd Miasta Lublin/ Materiały prasowe

Konsultacje dotyczą przyszłorocznego programu współpracy Urzędu Miasta Lublin z organizacjami pozarządowymi. To dokument, który ważny jest dla obu stron.

- To w nim decydujemy, w jakich sprawach będziemy współpracować i jakie będą formy tego partnerstwa. To istotne, bo relacja Miasta z organizacjami pozarządowymi wiąże się nie tylko z zakupem konkretnych usług społecznych, czy organizacją wydarzeń, które trafiają do mieszkańców i mieszkanek Lublina, ale również z dyskusją na najistotniejsze tematy - mówi dyrektor Biura Partycypacji Społecznej w Urzędzie Miasta Lublin, Piotr Choroś.

Urzędnik zaznacza, że trwające konsultacje mają konkretny cel. To okazja do późniejszego wypracowania głównych zagadnień, które będą realizowane w następnym roku.

- Ostatnio tym tematem były sprawy młodych i przypadająca w tym roku Europejska Stolica Młodzieży. Co będzie przyszłorocznym tematem? Właśnie to chcemy usłyszeć od przedstawicieli trzeciego sektora - wyjaśnia Piotr Choroś.

Konsultacje trwają do 15 września, a opinie NGO’sów Miasto przyjmuje w formie elektronicznej. Należy je wysłać mailem: [email protected] albo przez internetową stronę.

- Dokładne informacje są dostępne na miejskim portalu: ngo.lublin.eu, czyli na specjalnej stronie dedykowanej lubelskim organizacjom. Jest tam też formularz konsultacyjny, który można wypełnić w formie online i z automatu wysłać na naszą skrzynkę - dodaje dyrektor Biura Partycypacji Społecznej.

Ratusz zaprasza też przedstawicieli NGO’sów na wrześniową debatę. Dyskusja ma dotyczyć zakresu prac prowadzonych w ramach programu współpracy.

- Będzie to otwarte spotkanie publiczne i nie są wymagane zapisy. Debata przedstawicieli Urzędu Miasta Lublin i lubelskich organizacji pozarządowych odbędzie się w czwartek 7 września o godz. 16:00. Zapraszamy do naszej siedziby. Spotkanie organizujemy na I piętrze Biura Partycypacji Społecznej w pokoju 109 - zaznacza Piotr Choroś.

Biuro Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin mieści się przy ul. Gilasa 3.