By Świat Usłyszał

2021-09-19 19:18
Koncert  by świat usłyszał w Ostródzie
Autor: Marcin Szydłowski

Już po raz dziewiąty w ostródzkim amfiteatrze odbył się koncert ewangelizacyjny " by świat usłyszał", który poprzedzony był warsztatami muzycznymi. Na scenie pojawili się Wyrwani z Niewoli, a także Gabi Gąsior z zespołem Holy Noiz.

Koncert „…by Świat usłyszał” odbywa się w Ostródzie od 2013 roku. W tym wydarzeniu wzięło udział już ponad 500 osób, wystąpiły zespoły z czołówki muzyki chrześcijańskiej w Polsce.

W tym roku na scenie pojawili się Wyrwani z Niewoli, a także Gabi Gąsior z zespołem Holy Noiz, którzy poprowadzili wcześniej warsztaty muzyczne.

- Chcemy promować chrześcijańskie granie i mówić o tym, że Bóg nas kocha i chce naszego zbawienia - mówi Marzena Krysiak jedna z organizatorek. Zależy nam na tym, by koncerty były na najwyższym poziomie, dlatego zapraszamy artystów z najwyższej półki jeśli chodzi o muzykę chrześcijańską w Polsce. Celem jest, aby trafić z tym do młodych ludzi, a oni są wymagający, oczekują wysokiej jakości, wartościowego przekazu i to właśnie chcemy zaoferować. - dodaje.

warsztaty muzyczne
Autor: "by świat usłyszał"

W warsztatach wzięło udział prawie 70 osób. Zajęcia poprowadziła wokalistka, nauczyciel śpiewu i absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Gabi Gąsior wraz z zespołem Holy Noiz.

- Spotkałam tutaj mnóstwo utalentowanych młodych ludzi z otwartymi głosami, sercami i pozytywną energią. Na scenie brzmią bardzo dobrze i mogą nas nie raz jeszcze zaskoczyć - mówi Gabi Gąsior.

-  Był to czas wspólnego śpiewu pieśni i piosenek chrześcijańskich oraz integracji i dobrej zabawy, a dzięki warsztatom zebraliśmy wiele cennych doświadczeń i uwag - dodają uczestniczy warsztatów.

Uczestnicy koncertu " by świat usłyszał" w ostródzkim amfiteatrze

Gabi Gąsior wraz z zespołem Holy Noiz

wokalistka, nauczyciel śpiewu i absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. „Artyści sięgając bardzo szeroko po zdobycze muzyki soul, funky, jazz, rock, reggae, muzyki latyno-amerykańskiej, a także etnicznej prezentują swój własny styl oraz spójne brzmienie zespołu. Autorskie kompozycje Gabi to muzyczne opowieści o osobistym doświadczaniu Boga w codzienności, które inspirowane są Ewangelią oraz pieśniamiuwielbienia. Muzyka podczas koncertu inspiruje do przeżyć duchowych a zarazem porusza swoją ekspresją i różnorodnością brzmienia. ”

 Wyrwani z Niewoli

Jacek „Heres” Zajkowski i Piotr Zalewski. Ewangelizacja i świadectwo ich życia, to „motor napędowy” dla młodych ludzi, którzy coraz częściej uwikłani są w swoje niewole, nałogi a którzy jeszcze nie odkryli Boga. Przemiana życia Wyrwanych z niewoli jak przede wszystkim oni sami, są wspaniałym narzędziem w rękach samego Boga.

Patronat medialny nad koncertem ewangelizacyjnym "by świat usłyszał"  w Ostródzie objęło Radio Plus Olsztyn.