Caritas Archidiecezji Warmińskiej rozpoczęło kolejne Pola Nadziei

2021-10-01 15:05
Zainaugurowano XIX edycję Pol Nadziei.
Autor: Katarzyna Sobotka

Symbolem kampanii są żonkile. Cebulki kwiatów posadzono m.in. w olsztyńskim Parku Podzamcze.

Akcja ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu, mówi Katarzyna Zarecka koordynator wolontariatu warmińskiej Caritas: Żonkil to kwiat, który sadzimy jesienią. Zimą obumiera, a wiosna kwitnie, to symbol powstania, nadziei, zmartwychwstania. Ta akacja to przede wszystkim edukacja, uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby ludzi chorych i cierpiących.

W tym roku udział w kampanii weźmie 18 placówek z regionu. 

Wśród szkół, które biorą udział w akcji, od 10 lat jest szkoła podstawowa nr 9 w Olsztynie: Jesienią przed szkołą jesienią sadzimy żonkile, a wiosną jak już rozkwitną rozdajemy za symboliczną złotówkę. Organizujemy też m.in. kiermasze ciast, a pieniądze z nich uzyskane przekazujemy Caritasowi - mówi wolontariuszka

Pola Nadziei 2021
Autor: Katarzyna Sobotka

Pieniądze zebrane podczas kampanii wspomagają m.in. działalność Stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci, podkreśla dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. Paweł Zięba: Hospicjum to życie i chcemy o tym mówić. Angażujemy szkolne koła Caritas do pomocy potrzebującym i chorym. Próbujemy edukować w tym, jak wygląda pomoc, towarzyszenie w chorobie, ale także angażujemy w pomoc w pozyskiwaniu środków na wsparcie działalności hospicjum.

Koszt utrzymania hospicjum to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Aktualnie hospicjum stacjonarne opiekuje się piątką małych pacjentów.

Pola Nadziei 2021 Caritas
Autor: Katarzyna Sobotka