51. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczęty. Impreza potrwa do najbliższej niedzieli

2023-02-09 22:30
Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej
Autor: Praca własna Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej

Góralscy pytace i muzyka zainaugurowały w czwartek Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej. Impreza odbywa się w tym roku już po raz 51.

Góralski Karnawał to ogólnopolskie święto kultury góralskiej przyciągające na Podhale duże rzesze turystów, miłośników kultury ludowej, a przede wszystkim najlepsze grupy kolędnicze z całej Polski i tancerzy z subregionów górskich. 

To wydarzenie znane przede wszystkim z ogólnopolskiego konkursu grup kolędniczych, popisu par tanecznych, konkursu tańca zbójnickiego i zwodów kumoterek.

Nie zabraknie również wieczornych koncertów, zawodów strzeleckich o „Turoniowy Róg”, Zimowej Krajowej Wystawy Polskich Owczarków Podhalańskich, wystaw - twórczości ludowej oraz prac uczniów Szkoły Folkloru i Sztuki Ludowej.

51.Góralski Karnawał potrwa do 12 lutego 2023 r. Przesłuchania konkursowe odbywają się w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. Finał festiwalu odbędzie się w niedzielę ogłoszeniem wyników tegorocznego karnawału. Na koniec czekają nas zawody kumoterem, skiringu i ski-skiringu.