Muzeum Tatrzańskie wyprodukowało nowe pamiątki z Zakopanego

2020-02-21 22:40
Zakopiny - przypinki
Autor: Muzeum Tatrzańskie Zakopiny, czyli małe przypinki są nową pamiątką z Zakopanego, które sprzedaje Muzeum Tatrzańskie

Do sprzedaży trafiły już pierwsze nagrodzone prace w konkursie na projekt "Pamiątka z Zakopanego", zorganizowanym przez Muzeum Tatrzańskie. W Muzeum można kupić „Zakopiny” – zestaw 8 przypinek przedstawiających tańce zbójnickie, czy tatrzańskie niedźwiedzie. Muzeum liczy, że te oryginalne i lokalne pamiątki wyprą w końcu chińszczyznę ze straganów w Zakopanem.

- To jest praca, która została nagrodzona drugą nagrodą przez jury w konkursie Pamiątka z Zakopanego. Bardzo fajne przypinki inspirowane twórczością Zofii Stryjeńskiej. Bardzo łady mały przedmiot, który myślę, będzie pasował ładnie w klapie marynarki - mówi Katarzyna Para, wicedyrektor Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Muzeum chce, żeby te pamiątki pojawiły się wszędzie – także na straganach z pamiątkami w Zakopanem. - Ideą konkursu nie było stworzenie pamiątek dla Muzeum, ale dla wszystkich. Dlatego jesteśmy otwarci na współpracę z handlarzami, którzy chcieliby sprzedawać te przypinki na swoich straganach – zaznacza Katarzyna Para. Koszt nowej pamiątki to 12 zł za przypinkę. Muzeum Tatrzańskie chce wypuścić na rynek także inne pamiątki zgłoszone do konkursu. Obecnie szuka firmy, która mogłaby je wyprodukować. Pierwszą nagrodę w konkursie zdobyły świecie w kształcie drewnianych, zabytkowych budynków w Zakopanem.

Posłuchaj co mówi Katarzyna Para, wicedyrektor Muzeum Tatrzańskiego