Są zarzuty ws. śmiertelnego pobicia 25-latka na Krupówkach

2021-09-20 13:34
Policja
Autor: Pixabay Policja

Zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym usłyszało trzech mężczyzn zatrzymanych w Kaliszu – potwierdza zakopiańska prokuratura. W nocy z 11 na 12 września mieli zaatakować na Krupówkach grupę świętującą wieczór kawalerski, grozi im do 10 lat więzienia.

W piątek w Kaliszu policja zatrzymała i przewiozła do zakopiańskiej prokuratury pięciu mężczyzn podejrzewanych o udział w bójce na Krupówkach. Po przesłuchaniu przez prokuratora, trzech mężczyzn w wieku ponad 20 lat usłyszało zarzuty udziału w bójce, która zakończyła się tragicznie. Pozostałych dwóch zatrzymanych nie usłyszało żadnych zarzutów.

Do tragicznej bójki w Zakopanem doszło w nocy z 11 na 12 września. Wówczas na świętujących wieczór kawalerski napadła grupa mężczyzn. Wywiązała się bijatyka, w wyniku której 25-latek, najprawdopodobniej po uderzeniu w głowę, stracił przytomność. Napastnicy uciekli. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. 25-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala. Zostawił żonę w ciąży i 3 letnią córkę.

Z uwagi na dobro śledztwa prokurator na razie nie ujawnia szczegółów przesłuchań. Nie wiadomo też, czy podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu. Prokuratura planuje kolejne czynności z udziałem podejrzanych.

Za pobicie, którego następstwem jest śmierć człowieka, grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.