Szpital w Nowym Targu uruchomił poradnie onkologiczne

2020-02-04 22:53
Szpital w Nowym Targu
Autor: Szpital w Nowym Targu Podhalański Specjalistyczny Szpital w Nowym Targu uruchomił właśnie dwie poradnie onkologiczne

Dobra wiadomość dla osób z Podhala chorych na nowotwory. Nowotarski szpital specjalistyczny otworzył pierwsze na Podhalu poradnie onkologiczne.

- Uruchamiamy poradnie ginekologii onkologicznej i chirurgii onkologicznej. Przyjmować będą specjaliści chirurg onkolog i ginekolog onkolog. Na razie będą to dyżury raz w tygodniu, natomiast w miarę zwiększenia się zapotrzebowania, możemy zwiększyć ilość godzin – mówi Aleksandra Chowaniec-Sibiga, wicedyrektor szpitala ds. lecznictwa. - Zamierzamy rozszerzać diagnostykę, ale i leczenie onkologiczne w szpitalu. Do działających już poradni pacjenci mogą się udać ze skierowaniem od lekarza rodzinnego, a zarejestrować można się telefonicznie. Marek Wierzba, dyrektor szpitala dodaje, że docelowo w szpitalu ma powstać oddział, gdzie pacjenci będą mogli być poddawani chemoterapii. - To o tyle istotne, bo obecnie mieszkańcy Podhala muszą na taką terapię wyjeżdżać poza Podhale – dodaje dyrektor Wierzba.

Posłuchaj o nowych poradniach onkologicznych