W Zakopanem wystartuje strefa kibica zorganizowana przez Centralnego Ośrodki Sportu

2023-06-21 22:40
Dawid Kubacki w czasie skoku
Autor: COS Zakopane

Już od 26 czerwca, w centrum Zakopanego, ustawione zostaną ogólnodostępne strefy sportowych aktywności, które będą odpowiadać dyscyplinom związanym z poszczególnymi Ośrodkami Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu. To jedno z najbardziej widowiskowych wydarzeń towarzyszących Igrzyskom Europejskim Kraków-Małopolska 2023, dostępne i otwarte dla każdego.

Jedną z najważniejszych aren Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 będą skocznie narciarskie należące do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem – zarówno Średnia, jak i Wielka Krokiew. Rywalizacja o medale potrwa od 27 czerwca do 1 lipca. Ciekawi igrzysk są biało-czerwoni skoczkowie.

– Dla mnie ta impreza jest nowością, bo nie brałem wcześniej w niej udziału jako zawodnik czy też jako kibic. Będzie to dla mnie ciekawe doświadczenie, bo zawody odbywają się w nietypowym dla nas czasie. Jestem pewien, że kibice dopiszą, bo będzie to okres wakacyjny. Mam nadzieję, że trybuny będą pełne i będzie fajna atmosfera – liczy 33-letni Dawid Kubacki.

Już od poniedziałku 26 czerwca wyjątkową atmosferę Igrzysk Europejskich będzie można poczuć na Placu Niepodległości w centrum Zakopanego. Tego dnia o godzinie 13.00 zainaugurowane zostanie funkcjonowanie wyjątkowych stref aktywności, w których każdy będzie mógł wziąć udział. Strefy przygotowane zostaną przez Centralny Ośrodek Sportu i odpowiadać będą dyscyplinom związanym z poszczególnymi Ośrodkami Przygotowań Olimpijskich. I tak w przypadku Zakopanego będzie to strefa skoków i biegów narciarskich, Cetniewa – boksu, Dusznik-Zdroju – biathlonu, Giżycka – koszykówki 3x3, Spały – lekkiej atletyki, Szczyrku – narciarstwa alpejskiego oraz Wałcza – wioślarstwa i kajakarstwa.

W przypadku pierwszego dnia nieodpłatne korzystanie z zakopiańskich stref możliwe będzie do godz. 17.00. Od wtorku 27 czerwca do soboty 1 lipca włącznie aktywności zaplanowano w godz. 10.00-14.00. Dla biorących udział w strefach przygotowane zostaną atrakcyjne gadżety i upominki z logo Igrzysk Europejskich i Centralnego Ośrodka Sportu. Istotnym elementem wydarzenia będzie udział znanych polskich sportowców – zarówno podczas codziennych aktywności, jak i w specjalnie zorganizowanym studio z panelami dyskusyjnymi, w ostatniej godzinie każdego dnia funkcjonowania stref. Przy okazji imprezy będzie można zapoznać się ze szczegółowym programem Igrzysk Europejskich oraz nabyć bilety, także na konkursy skoków narciarskich z udziałem gwiazd tej dyscypliny.

Przypomnijmy, w ramach III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 odbędą się również ciekawie zapowiadające się konkursy w skokach narciarskich z udziałem czołowych reprezentantów Polski. Zmagania indywidualne rozpoczną się na Średniej Krokwi, gdzie będą rywalizować kobiety (27 czerwca), mężczyźni (28 czerwca) oraz drużyny mieszane (29 czerwca). Następnie skoki przeniosą się na Wielką Krokiew, gdzie 30 czerwca wystartują skoczkinie, a 1 lipca skoczkowie.

Źródło: COS Zakopane