Zakopane. Mistrzostwa Świata juniorów będą w okrojonej wersji

2021-09-21 21:41
Biegi narciarskie na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopane
Autor: COS Zakopane Narciarskie trasy biegowe na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem

Zaplanowane na początek 2020 roku Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym Juniorów w Zakopanem odbędą się w okrojonej wersji. Pod Giewontem nie odbędą się zawody w biegach narciarskich.

Zawody w Zakopanem były już planowane wcześniej. Jednak szyki pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Ostatecznie Międzynarodowa Federacja Narciarska Ustaliła, że odbędą się na przełomie stycznia i lutego 2022 roku. Teraz okazuje się, że nie uda się rozegrać pod Giewontem wszystkich konkurencji. 

- Wszystko dlatego, że Centralny Ośrodek Sportu planuje przebudowę toru lodowego. Rozmawialiśmy o tym z COS, z ministerstwem sportu. Mówiliśmy o tym także Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Ta modernizacja będzie na tyle duża, że wspólnie z FIS stwierdziliśmy, że dla bezpieczeństwa, dla zorganizowania dobrej jakości zawodów wskazane będzie, by te zawody w Zakopanem odwołać - mówi Wojciech Gumny z Polskiego Związku Narciarskiego. 

Dlatego zapadła decyzja, że w Zakopanem odbędą się zawody w skokach i w kombinacji norweskiej. Biegi zostaną przeniesione w inną lokalizację. 

- FIS na razie nie zdecydował, że zorganizowane zostaną zawody w biegach. Na razie poszukiwana jest odpowiednia lokalizacja - dodaje Wojciech Gumny.