Zakopane. Otworzą dojazd do Kuźnic w czasie wakacji

2023-05-24 21:46
Tak niedługo mają wyglądać Kuźnice w Zakopanem
Autor: UM Zakopane Tak niedługo mają wyglądać Kuźnice w Zakopanem

Na wakacje otwarty zostanie dojazd od zakopiańskich Kuźnic. Będą mogły tam wjechać busy pasażerskie i taksówki, które dowożą turystów na tatrzańskie szlaki. Obecnie dojazd jest zamknięty z uwagi na modernizację głównego placu w Kuźnicach.

W Kuźnicach powstaje centrum przesiadkowe. Stanowiska dla busów i taksówek znajdą się pod ziemią. Górna część placu będzie dedykowana dla pieszych. Nowy plac ma być gotowy pod koniec 2023 roku.

Obecnie trwają tam prace budowlane. Roboty obejmują także drogę dojazdową do Kuźnic. Dlatego z tego powodu w marcu zamknięty został wjazd – od skrzyżowania z ul. Karłowicza. To spowodowało, że turyści wybierający się na szlaki zaczynające się w Kuźnicach musieli podejść niemal 1,5 kilometra na nogach, by rozpocząć górską wędrówkę.

Jak informuje Łukasz Kiernia, przedstawiciel firmy wykonującej remont, urząd miasta zdecydował jednak, że dojazd do Kuźnic zostanie otwarty na wakacje. Będą tam mogły wjechać busy pasażerskie i taksówki. Nie dojadą jednak na sam plac, ale na postój tymczasowy, który znajduje się w rejonie pomnika autorstwa Władysława Hasiora. Ten znajduje się kilkaset metrów niżej głównego placu w Kuźnicach.

Zaraz po wakacjach dojazd ponownie zostanie zamknięty.