Zabójca skarży się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

2015-12-29 10:09

Skazany za zabójstwo 12-letniej Magdy z Wielgowa złożył skargę przeciwko Polsce do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Mariusz S. uważa, że podczas procesu toczącego się przed szczecińskim Sądem Okręgowym, Apelacyjnym i Najwyższym, naruszone zostały jego prawa. Zarzuca organom sądowym, że nie miał rzetelnego procesu. W maju tego roku Sąd Najwyższy oddalił kasację i utrzymał wyrok dożywocia dla Mariusza S. 12-letnią Magdę zamordowano w 2004 roku. Mieszkańcy Wielgowa znaleźli jej zwłoki w pobliskim lesie. Mariusza S. wytypowano jako sprawcę zabójstwa na podstawie śladów biologicznych znalezionych na ciele ofiary.