Kolejarze wykreślili pociągi z rozkładu

2023-03-16 8:58
Pociąg SKM Warszawa
Autor: Marcin Sikora/Eurozet

Chodzi w sumie o ponad 20 połączeń. Dotyczy to składów Kolei Mazowieckich oraz Szybkiej Kolei Miejskiej. Pociągi dalekobieżne będą kursowały bez zmian.

Po dwóch dniach paraliżu na Warszawskim Węźle Kolejowym - zarządca infrastruktury czyli PKP PLK- podjął decyzję, że modyfikuje obecny rozkład jazdy. Zniknęło z niego 16 połączeń Kolei Mazowieckich i 8 Szybkiej Kolei Miejskiej. Przewoźnik samorządu województwa rzadziej pojedzie z i do Grodziska Mazowieckiego. Miejska kolejka straciła część kursów na trasie Warszawa Główna-Piaseczno. O stan z poniedziałku i wtorku (13-14.03) zarządca infrastruktury i twórca rozkładu jazdy obwinił... przewoźników.

Z tymi słowami nie zgadzają się ani Koleje Mazowieckie, ani Szybka Kolej Miejska. W końcu to PKP PLK przyjmuje zgłoszenia do rozkładu i go konstruuje. Na dodatek z torów zniknęły tylko połączenia aglomeracyjne, co uderza w mieszkańców Warszawy i okolic. Połączenia dalekobieżne PKP Intercity pozostały bez zmian, co zdaniem samorządowych przewoźników nie jest grą fair wobec nich i ich pasażerów