Granica z Białorusią: Rekordowo dużo uchodźców próbowało przekroczyć granicę

2022-03-22 17:59
Granica z Białorusią: Rekordowo dużo uchodźców próbowało przekroczyć granicę
Autor: Twitter/Straż Graniczna Granica z Białorusią: Rekordowo dużo uchodźców próbowało przekroczyć granicę

Białorusini likwidują obozowisko cudzoziemców w centrum logistycznym w Bruzgach niedaleko przejścia w Kuźnicy. - Wypychają ich do Polski - mówi nam rzeczniczka Straży Granicznej. Anna Michalska dodaje, że w hali mieszkało kilkaset osób.

- Docierają do nas informacje, że służby białoruskie likwidują centrum logistyczne, gdzie w tych ostatnich miesiącachprzebywało kilkaset osób, próbowało nielegalnie przekroczyć granicę już w minionym roku - mówi rzeczniczka straży granicznej, Anna Michalska i dodaje, że ta sprawa może mieć związek, z większą ostatnio, liczbą prób nielegalnego przekroczenia granicy. - Minionej doby były to  134 osoby. Głównie byli to obywatele Iraku. W tym roku to na pewno było tych prób po kilka-kilkanaście dziennie - uzupełnia rzeczniczka.

Czytaj także: Jarosław Gowin w Sednie Sprawy: Rosja postradałaby zmysły gdyby próbowała wejść w konflikt z NATO

- W dn.21.03 na terytorium Polski próbowały nielegalnie przedostać się z Białorusi 134 osoby. To rekord w tym roku.Najwięcej cudzoziemców zatrzymano w Narewce bo aż 40 osób. Funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z Państwową Strażą Pożarną prowadzili tam akcję ratowniczą,w wyniku której udało się wydostać z bagien 16 ob.Iraku - czytamy na Twitterze Straży granicznej.

Białoruska straż graniczna potwierdza likwidacje centrum logistycznego, minionej nocy niemal stu obcokrajowców miało odlecieć do Iraku, pozostali maja czekać na kolejne rejsy

Sedno Sprawy - Jarosław Gowin