Jarosław Krajewski w Sednie Sprawy: "Prezes Kaczyński nie potwierdził, że służby mają Pegasusa"

2022-01-19 11:00
Jarosław Krajewski w Sednie Sprawy: Prezes Kaczyński nie potwierdził, że służby mają Pegasusa
Autor: youtube.com

Jarosław Kaczyński nie potwierdził, że ślużby posiadają system Pegasus, uważa Jarosław Krajewski. Poseł PiS i wiceszef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych pytany czy CBA korzysta z izraelskiego systemu, nie chce odnosić się do konkretnych środków technicznych.

W środę (19 stycznia) gościem Sedna Sprawy był Poseł PiS i wiceszef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Jarosław KrajewskiPytany czy państwo, w którym inwigiluje się polityków opozycji jest państwem demokratycznym, odpowiedział:

Jeżeli mówimy całkowicie abstrakcyjnie o państwie demokratycznym, w którym służby specjalne przestrzegają prawa,  prowadzi działania operacyjne za zgodą sądu wobec każdego obywatela, który jest podejrzewany o przestępstwo. Żyjemy w XXI wieku kiedy przestępcy coraz częściej korzystają po bardzo wyrafinowanych form komunikacji, żeby oszukać państwo. 

Zapewnił również, że kontrole operacyjne zawsze prowadzone były za zgodą sądu.

Poseł PiS i wiceszef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych pytany czy CBA korzysta z izraelskiego systemu, nie chce odnosić się do konkretnych środków technicznych.

Nie odnoszę się do konkretnych nazw, ponieważ środki, metody i formy służb specjalnych są chronione, a Jarosław Kaczyński podkreślił jedynie w rozmowach, że źle by było gdyby Państwo nie posiadało nowoczesnych technologii