Wyż Beata i niż Jan spotkają się w tym tygodniu w Polsce. Co to dla nas oznacza?

2023-09-19 9:57
zachmurzenie, pogoda - zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

W najbliższym czasie czekają nas poważne zmiany w pogodzie. Po kilkudniowym nasileniu się zimowej aury możemy spodziewać się ocieplenia. Wyż Beata i niż Jan spotkają się w tym tygodniu w Polsce. Co to dla nas oznacza?

W najbliższych dniach, jak informuje serwis twojapogoda.pl, czekają nas poważne zmiany w pogodzie. Po kilkudniowym nasileniu się zimowej aury możemy spodziewać się ocieplenia. Słoneczny wyż Beata stanie do boju z pochmurnym i deszczowym niżem Jan, co spowoduje spore zawirowania

Początek tygodnia upłynie pod znakiem przejaśnień i rozpogodzeń. Będą one obejmować coraz większy obszar Polski, a najpóźniej pojawią się na południu i południowym wschodzie. W tym czasie miejscowo może występować również mgła. Natomiast temperatura będzie się rozpięta pomiędzy niewielkim mrozem w nocy i nad ranem, a dodatnimi odczytami w ciągu dnia. Nie będą to jednak jakieś spektakularne wartości. Termometry wskażą raczej kilka stopni powyżej zera.

- czytamy. 

Słoneczny wyż Beata stanie do boju z pochmurnym i deszczowym niżem Jan, co spowoduje spore zawirowania. Początek tygodnia upłynie pod znakiem przejaśnień i rozpogodzeń. Będą one obejmować coraz większy obszar Polski, a najpóźniej pojawią się na południu i południowym wschodzie. W tym czasie miejscowo może występować również mgła. Natomiast temperatura będzie się rozpięta pomiędzy niewielkim mrozem w nocy i nad ranem, a dodatnimi odczytami w ciągu dnia - dodaje Radio Eska.