Krakowianie coraz bardziej świadomi zanieczyszczenia powietrza

02-09-2016

Ponad 80% mieszkańców uważa, że jakość powietrza w mieście jest zła - informuje Krakowski Alarm Smogowy. Według badań mieszkańcy sądzą również, że powietrze w Małopolsce jest gorsze niż na Śląsku.

Podziel się ze znajomymi
Smog Kraków
Smog Kraków | Fot. Grzegorz Krzywak
- To postrzeganie złej jakości powietrza zbiega się z rzeczywistością, bo w wielu miejscach rzeczywiście jakość powietrza w Małopolsce jest gorsza niż w miejscowościach śląskich. To co różni Małopolskę od Śląska to zalegają - mówi Anna Dworakowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Z badania wynika, że aż 90% Małopolan chce wprowadzenia obowiązku wymiany starych kotłów. 70% popiera zakaz wjazdu starych kopcących samochodów do centrum miast.Krakowianie wiedzą, że problem smogu jest poważny, gorzej z małymi miejscowościami.- Badania wskazują dość jednoznacznie na deficyt wiedzy właśnie w najmniejszych miejscowościach, na wsi ludzie czują się niedoinformowani. Informacja na temat jakości powietrza powinna trafiać także do mniejszych miejscowości, bo tam tej informacji najzwyczajniej w świecie brakuje - tłumaczy Andrzej Guła
z Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Badania przeprowadzono w sierpniu na grupie 1000 osób.Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto