Kawiarenka chrześcijańska "Kawa z duszą"' otwarta w Koszalinie

09-12-2016

W Koszalinie otwarta została kawiarenka chrześcijańska. To trzecie tego typu miejsce w Polsce.

Podziel się ze znajomymi
Kawiarenka czynna będzie we wszystkie dni tygodnia
Kawiarenka czynna będzie we wszystkie dni tygodnia | www.koszalin.gosc.pl
Na mapie Koszalina pojawiła się kawiarnia chrześcijańska. W czwartek po godz. 15.00 pobłogosławił to miejsce biskup diecezjalny Edward Dajczak.

Kawiarenka zewnętrznie nie różni się wiele od innych w mieście, ale nowym najemcom lokalu przy ul. Dzieci Wrzesińskich zależy na dobrej atmosferze. W kawiarni o nazwie „Kawa z duszą” od wczoraj pracuje ekipa Domu Miłosierdzia Bożego. Czym się będzie więc wyróżniać ta kawiarenka?

Do każdej kawy dołączona będzie karteczka z cytatem świętych, z Pisma Świętego bądź znanych ludzi świata nauki, kultury i sztuki. Lokal urządzony jest nowocześnie i o tym, że jest to kawiarenka chrześcijańska świadczy tylko krzyż na ścianie oraz figurka Matki Bożej, a także symbol ryby w logotypie.

Jeśli chodzi o menu, to serwowane tam są różne rodzaje kawy, herbaty, ciast a także przekąski. 

Stowarzyszenie „Dom Miłosierdzia Bożego” od kilku lat prowadzi w Koszalinie dom, w którym schronienie znajdują ludzie zagubieni życiowo, ubodzy, uzależnieni i bezdomni. Jest tam też stołówka i „Szkoła życia” oraz poradnie specjalistyczne. Na początku stycznia planowane jest otwarcie „Piekarni Bożego Miłosierdzia”.

Alicja Górska


Otwarcie kawiarnii "Kawa z duszą" w Koszalinie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto