Stołeczne poidełka

20-04-2017

Rozstrzygnięto konkurs na warszawskie poidełka. Miasto ogłosiło zwycięski projekt i poinformowało, gdzie dokładnie pojawią się źródełka.

Podziel się ze znajomymi
Miejskie poidełka
Miejskie poidełka | Materiały prasowe/ Urząd Miasta
Dobra informacja na nadchodzące lato. Sieć źródełek ma zapewnić mieszkańcom i turystom dostęp do czystej i bezpłatnej wody pitnej. Takie poidełka sprawdzą się zwłaszcza podczas uciążliwych upałów. W konkursie na wygląd miejskich poidełek brały udział 22 projekty, które oceniło 10-osobowe jury. I nagrodę otrzymała Paulina Lis - Meldner Design Studio w składzie: Paulina Dorota Lis, Marcin Kucharczyk, Krzysztof Meldner, Maciej Meldner. To właśnie ich projekt zostanie zrealizowany.
 
Warszawskie źródełka będą przypominały wyglądem słynną Grubą Kaśkę - budynek studni miejskiej znajdujący się na Wiśle. Ratusz podkreśla, że w projekcie najbardziej zależało na znalezieniu jak najlepszej formy poidełka, zarówno pod względem estetycznym jak i technicznym. Teraz miasto liczy na to, że poidełka staną się kolejnym elementem wyróżniający Warszawę.

Urządzenia będą montowane przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy na hydrantach podziemnych m.in. na Placu Zbawiciela, pl. Bankowym, pl. Unii Lubelskiej, Placu na Rozdrożu, skrzyżowaniu ul. Dobrej i Tamka, na Bulwarze B. Grzymały Siedleckiego oraz w okolicy Starego Miasta.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto