Caritas: kromka chleba dla sąsiada

18-09-2017

"Kromka chleba dla sąsiada" to hasło tegorocznej akcji Caritas w ramach corocznej zbiórki żywności "Kromka chleba". We wtorek, 19 września, żywność dla potrzebujących zbierana jest w sklepach Biedronka w Łodzi. Jedzenie, jakie łodzianie przekażą wolontariuszom, trafi do ludzi starszych i schorowanych.

Podziel się ze znajomymi
Zbiórka żywności "Kromka chleba dla sąsiada" odbywa się we wtorek, 19 września.
Zbiórka żywności "Kromka chleba dla sąsiada" odbywa się we wtorek, 19 września.
Akcja "Kromka chleba" co roku ma inną odsłonę. Zwykle jest to nie tylko zbiórka żywności, ale pretekst do rozmowy o ubóstwie i pomocy - podkreśla Tomasz Kopytowski z Caritas w Łodzi.

"Kromka chleba" jest akcją, która od kilku lat jest już w Caritas, w bardzo rożnych odsłonach. Zawsze ta kromka chleba była takim powodem, żeby rozmawiać z ludźmi o tym, że są wokół nas osoby, które nie tylko cierpią z powodu głodu, ale również innych rodzajów ubóstwa. Zdarzało się w poprzednich latach, że nasi wolontariusze tą kromką chleba częstowali przechodniów na ulicach miasta - po to, żeby rozpocząć jakąś rozmowę, żeby poprosić też o wsparcie.

Tegoroczna zbiórka trwa stosunkowo krótko - od 15:00 do 20:00. Chodzi o podkreślenie, że pomoc ma dotrzeć bardzo blisko, do osób mieszkających po sąsiedzku - tłumaczy Tomasz Kopytowski.

Będzie to zbiórka produktów żywnościowych, które przekażemy sąsiadowi, zwłaszcza osobom, które są już w podeszłym wieku, są samotne. Przez parafialne zespoły Caritas, przez szkolne koła Caritas, które - jak przy każdej zbiórce - wspierają tę działalność, będziemy docierać do samotnych starszych osób; do tych naszych sąsiadów, którzy są blisko nas, a potrzebują naszej pomocy.

Zbiórka żywności w sklepach Biedronka odbywa się we wtorek, 19 września - od 15:00 do 20:00. Lista sklepów w Łodzi, w których organizowana jest akcja, dostępna jest na stronie Caritas Archidiecezji Łódzkiej - caritas.lodz.pl.

POSŁUCHAJ:
Tomasz Kopytowski - rozmowa o ubóstwie
Tomasz Kopytowski - kromka dla sąsiada

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto