O odblaskach w miejskiej komunikacji

09-01-2018

Strażnicy miejscy w autobusach gnieźnieńskiego MPK. Można ich było spotkać w ramach kampanii profilaktycznej „Odblask to nie obciach”. Ma ona pokazać, że na drogach zrobi się bezpieczniej, jeśli będziemy dobrze widoczni.

Podziel się ze znajomymi
Strażnicy miejscy w autobusach MPK
Strażnicy miejscy w autobusach MPK | www.gniezno.eu
Strażnicy przekonywali mieszkańców do konieczności noszenia odblasków. Chcieli dotrzeć głównie do dorosłych i zmienić ich sposób myślenia. Wielu osobom wydaje się bowiem, że na drodze kierowca ich widzi. Zdanie zmieniali po krótkiej prezentacji specjalnej tuby. W prosty, ale jednocześnie bardzo dobitny sposób pokazuje ona różnicę jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami lub bez nich. Jej wielką zaletą jest to, że w każdej chwili i w dowolnym miejscu, bez względu na porę dnia i nocy, można zaprezentować symulację drogową.
Strażnicy apelują o zaopatrzenie się w odblaski i noszenie ich po zmroku, nawet w mieście. To żaden wstyd, a może uratować życie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że każdego dnia na polskich drogach ginie około 10 osób, z czego 4 to piesi i rowerzyści, często nieoznakowani.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto