Emocjonalny wpis prezydenta Rokaszewicza

05-06-2018

Nie milkną echa tragicznej śmierci radnego Chruszcza. Głogowianie zastanawiali się dlaczego od kilku dni milczy na ten temat prezydent miasta i głogowski ratusz. Dziś, kilka godzin po pogrzebie Pawła Chruszcza, na profilu facebookowym Rafaela Rokaszewicza pojawił się komentarz.

Podziel się ze znajomymi
prezydent Rafael Rokaszewicz
prezydent Rafael Rokaszewicz

Pisownia oryginalna:

"Drodzy Głogowianie,
śmierć radnego Pawła Chruszcza to niewypowiedziana tragedia dla naszej lokalnej społeczności, a przede wszystkim dla Jego najbliższych – rodziny. Przeświadczony o tym, że czas przygotowań do ostatniego pożegnania jest czasem trudnym emocjonalnie i szczególnie bolesnym, nie zabierałem głosu, ani na portalach społecznościowych, ani w mediach. To czas przede wszystkim dla rodziny. W moim przekonaniu, powinny to być chwile ciszy, by pogrążona w bólu rodzina mogła przygotować się do trudnego momentu pogrzebu. Dlatego, mimo niezliczonych ilości komentarzy, szkalujących mnie i moją rodzinę, ogromnej fali hejtu w Internecie, wymierzonej nie tylko w urząd prezydenta miasta, ale także w moją prywatną osobę, powstrzymałem się od wyrażania jakiegokolwiek stanowiska w tej sprawie. Mimo tej niesprawiedliwej oceny, kreowanej z premedytacją przez kilka osób, okrutnych insynuacji i oskarżeń pod moim adresem, wytrwałem w przeświadczeniu, że moje milczenie będzie wyrazem szacunku dla śp. Pawła Chruszcza i Jego najbliższych.

Drodzy Mieszkańcy,
głogowski ratusz był, jest i będzie transparentny i otwarty. Z całą stanowczością zaprzeczam wszelkim pseudoopiniom i pomówieniom o rzekomej aferze w Urzędzie Miejskim. W bezwzględny i niesprawiedliwy sposób osądzano mnie i moje otoczenie. Niestety, bezkompromisowo, bezwzględnie, bezrefleksyjnie i z ogromną nienawiścią wykorzystano tę tragedię do brudnej walki politycznej, zaciekle atakując także moich bliskich i współpracowników.
Przyznaję, że był to dla mnie i mojej rodziny czas szczególnie trudny i bolesny. Trwałem jednak w przekonaniu, że uszanowanie spokoju najbliższych śp. Pawła Chruszcza jest ważniejsze niż mój spokój.
Składam szczere wyrazy współczucia najbliższym śp. Pawła Chruszcza.

Rafael Rokaszewicz
Prezydent Głogowa"

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto