Abp Władysław Ziółek: jubileusze święceń kapłańskich

12-06-2018

O wpływie papieża Jana Pawła II na drogę życiową księży świętujących jubileusz kapłaństwa mówił arcybiskup Władysław Ziółek. Emerytowany metropolita łódzki we wtorek, 12 czerwca, sprawował w łódzkiej katedrze mszę świętą dziękczynną za 25-lecie kapłaństwa księży Archidiecezji Łódzkiej.

Podziel się ze znajomymi
Abp Władysław Ziółek: jubileusze święceń kapłańskich
Abp Władysław Ziółek: jubileusze święceń kapłańskich
Rocznica święceń kapłańskich obchodzących jubileusz księży wypada w przeddzień historycznej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Łodzi. Także ich święcenia wypadały dzień przed rocznicą - o czym w homilii przypominał arcybiskup Władysław Ziółek.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Przyjęliście święcenia prezbiteratu w przeddzień 6-tej rocznicy wizyty świętego Jana Pawła II w Łodzi. Jestem głęboko przekonany, że Jan Paweł II był kimś bardzo ważnym, wręcz opatrznościowym dla was, od samego początku waszej kapłańskiej posługi w Kościele. każdy z was mógłby dać osobiste świadectwo o tym, w jaki sposób ten święty papież wpłynął na jego życie, na jego rozumienie kapłaństwa, na jego miłość do powierzonych mu ludzi, na jego oddanie i poświęcenie się Kościołowi.

Uroczystości związane z 31-ą rocznicą pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Łodzi organizowane będą w środę, 13 czerwca.

POSŁUCHAJ:
Abp Władysław Ziółek - wpływ Jana Pawła II
Abp Władysław Ziółek - całe kazanie
Ks. Ireneusz Kulesza - powitanie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto